Hledáme členy studentských porot pro festival Finále Plzeň

Studentské poroty

Festival Finále Plzeň vyhlašuje ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) otevřenou výzvu pro studenty ZČU.

 

Zažijte 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň z úplně jiné perspektivy!

Máte rádi český a slovenský film a chtěli byste poznat filmové tvůrce a profesionály osobně? Umíte formulovat vlastní názory? Plánujete si užít festivalovou atmosféru se vším všudy? Pak neváhejte a staňte se jedním ze členů studentské poroty Západočeské univerzity v Plzni!

 

Finále Plzeň se letos uskuteční v termínu 19. až 24. dubna 2018. Soutěžní filmové snímky bude i letos hodnotit porota profesionální a porota studentská. Studentská porota je rozdělena dle soutěžních kategorií festivalu, tj.:

  • celovečerní hrané a animované filmy
  • dokumentární tvorba
  • televizní a internetové formáty

Pro všechny kategorie platí stejné podmínky výběru uchazečů o post porotce:

  • student bakalářského, magisterského či doktorského programu se zájmem o film
  • znalost angličtiny (pro komunikaci s filmaři, mezinárodní porotou)
  • včasné odeslání přihlášky (viz níže)
  • členové poroty si sami hradí náklady na dopravu
  • Finále Plzeň poskytne členům poroty zázemí v hlavním festivalovém prostoru festivalu (Měšťanská beseda), přičemž porotci, stejně jako celý festivalový tým, budou mít k dispozici po celou dobu festivalu nealkoholické nápoje a drobné občerstvení
  • členové poroty mají nárok na 2 volné vstupenky na film pro své kamarády či známé denně
ZČU

Přihláška je dostupná na této adrese

Tato elektronická přihláška vyžaduje vyplnění Vašich osobních údajů, krátkého dotazníku a sepsání motivačního dopisu (max. rozsah 1 A4).

 

Deadline pro odeslání přihlášky je 11. února 2018.

Rozhodnutí poroty bude oznámeno uchazečům elektronicky nejpozději 28. února 2018.

 

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku studentských porot Západočeské univerzity v Plzni Terezu Sváškovou: tereza.svaskova-ZAVINOVADLO:festivalfinale.cz.

O festivalu

Finále Plzeň patří k nejvýznamnějším kulturním akcím Plzeňského kraje, která si za desítky let vysloužila zájem publika i respekt filmových profesionálů.

 

Finále Plzeň poskytuje komplexní pohled na českou a slovenskou audiovizuální tvorbu v celé její šíři (filmové, televizní, internetové projekty) i žánrech. Festival je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných a animovaných filmů a soutěžní přehlídkou dokumentů, která byla v roce 2014 obohacena o slovenské filmy a také soutěž televizních a internetových projektů.

Sledujte nás na sociálních sítích

Sledujte nás na sociálních sítích