Hlavní navigace


Obsah

Na Finále Plzeň 2014 se o hlavní cenu festivalu Zlatého ledňáčka tradičně utkají filmové novinky. Vedle českých filmů se soutěže letos poprvé zúčastní i současná slovenská kinematografie.

Poprvé se také budou udílet celkem čtyři Zlatí ledňáčci. K soutěži nových celovečerních hraných a animovaných filmů a k soutěži dokumentů přibyla nově soutěž televizní tvorby ve dvou kategoriích.

Do soutěže nových celovečerních hraných a animovaných filmů  (vyrobených v ČR nebo SR nebo v koprodukci s jednou z těchto zemí) vybraly odborné poradkyně festivalu 14 celovečerních filmů z 32 přihlášených. Mimo soutěž bude uvedeno 18 snímků.

Do soutěže byly vybrány tyto snímky:

Revival (r.: Alice Nellis)
Líbánky (r. Jan Hřebejk)
Colette (r. Milan Cieslar)
Hořící keř (r. Agnieszka Holland)
Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)
Nepravděpodobná romance (r. Ivan Vojnár)
Křídla Vánoc (r. Karin Babinská)
Klauni (r. Viktor Tauš)
Vejška (r. Tomáš Vorel)
Krásno (r. Ondřej Sokol)
Pojedeme k moři (r. Jiří Mádl)
Miluj ma alebo odíď (r. Mariana Čengel Solčanská)
Ďakujem, dobre (r. Mátyás Prikler)
Zázrak (r. Juraj Lehotský)

Mimo soutěž budou uvedeny tyto snímky:

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (r. Tomáš Magnusek)
Isabel (r. Lukáš Melník, Marcel Škrkoň)
Kovář z Podlesí (r. Pavel Göbl)
Obchodníci (r. Petr Šícha)
Donšajni (r. Jiří Menzel)
Kameňák 4 (r. Ján Novák)
Příběh kmotra (r. Petr Nikolaev)
Husiti (r. Pavel Koutský) – animovaný
Maturita (r. Tomáš Houška)
Bella Mia (r. Martin Duba)
Přijde letos Ježíšek? (r. Lenka Kny)
Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (r. Petr Nikolaev)
Liga nepotřebných (r. Lukáš Šimandl)
Dědictví aneb Kurvaseneříká (r. Robert Sedláček)
Babovřesky 2 (r. Zdeněk Troška)
10 pravidel jak sbalit holku (r. Karel Janák)
Kandidát (r. Jonáš Karásek)

Do soutěže nových českých a slovenských dokumentů se letos přihlásilo 68 filmů, ze kterých odborní poradci festivalu vybrali 22 snímků.

Do soutěže byly vybrány a uvedeny budou tyto snímky:

Fenomén /Duševní komfort Jurije Petroviče/ (r. Zdeněk N. Bričkovský)
liebe Indigo (r. Saša Dlouhý)
Mých posledních 150 000 cigaret (r. Ivo Bystřičan)
Parta Analog (r. Martin Dušek)
Počátky (r. Linda Kallistová Jablonská)
Show! (r. Bohdan Bláhovec)
Velká noc (r. Petr Hátle)
Nový život (r. Adam Oľha)
Sametoví teroristé (r. Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský, Peter Kerekes)
Hledá se prezident (r. Tomáš Kudrna)
Rodina (r. Apolena Rychlíková)
Eugéniové (r. Pavel Štingl)
Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus (r. Jan Gogola ml.)
DK (r. Bára Kopecká)
Život s Kašparem (r. Helena Třeštíková)
Hoteliér (r. Josef Abrhám ml.)
Báňský chlebíček (r. Roman Fábian)
Expremiéři: Stanislav Gross – Upřímně (r. Jan Látal)
Český žurnál: Gádžo (r. Tomáš Kratochvíl)
Český žurnál: Obnažený národ (r. Filip Remunda)
Český žurnál: Dělníci bulváru (r. Vít Klusák)
Kauza Cervanová (r. Robert Kirchhoff)

V nové soutěži českých a slovenských televizních formátů se bude o cenu bojovat ve dvou žánrových kategoriích: dramatická tvorba (seriály, cykly i samostatné televizní filmy v žánrech thriller, krimi, horor, drama...) a komediální tvorby vybrali v kategorii komediální tvorba do soutěže 9 formátů ze 17 přihlášených a v kategorii dramatická tvorba 13 formátů z 31 přihlášených.

Komediální tvorba:

Comeback (r. Petr Fišer), TV NOVA
Čtvrtá hvězda (r. Jan Prušinovský, Miroslav Krobot), Česká televize
Kukátko (r. Lukáš Zednikovič),  Televízia JOJ
Nevinné lži – Lež má rozbité auto (r. Vojtěch Kotek), Česká televize
O pokladech (r. Vít Karas), Česká televize
Panelák (r. Roman Fábian), Televízia JOJ
Profesionáli (r. Marta Ferencová), Televízia JOJ
Škoda lásky – Mokré tričko (r. Petr Zahrádka), Česká televize
Šťastný smolař (r. Jiří Strach, Matěj Mináč), Česká televize

Dramatická tvorba:

Cirkus Bukowsky (r. Jan Pachl), Česká televize
České století (r. Robert Sedláček), Česká televize
Expozitura (r. Petr Kotek), TV NOVA
Kriminálka Anděl 3 (r. Ivan Pokorný), TV NOVA
Kriminálka Staré město II (r. Ján Sebechlebský), Česká televize
Na druhý pohled (r. Petr Nikolaev), Česká televize
Nevinné lži – Chromozom (r. Tereza Vrabelová), Česká televize
Obhliadka (r. Mariana Čengel Solčanská), RTVS
Occamova břitva (r. Dan Svátek), Česká televize
Soukromé pasti 2 (r. Tereza Kopáčová), TV NOVA
Terapie 2 (r. Lenka Wimmerová, Petr Zelenka), HBO
Vdova (r. Peter Bebjak, Lukáš Hanulák, Roman Fábian), Televízia JOJ
Ztracená brána (r. Jiří Strach, Vojtěch Moravec), Česká televize

Vyhledávání

FESTIVALOVÉ CENY JSOU ROZDÁNY...