Winning movies

International Jury Award:

The best feature live action (till 2000):

1968

Každý den odvahu (r. Evald Schorm)

 

1969

Všichni dobří rodáci (r. Vojtěch Jasný)

Zbehovia a pútníci (r. Juraj Jakubisko)

 

1991

Obecná škola (r. Jan Svěrák)

 

1993

Krvavý román (r. Jaroslav Brabec)

 

1994

Kráva (r. Karel Kachyňa)

 

1995

Indiánské léto (r. Saša Gedeon)

 

1996

Golet v údolí (r. Zeno Dostál)

 

1997

Mňága – Happy End (r. Petr Zelenka)

 

1998

Knoflíkáři (r. Petr Zelenka)

 

1999

Návrat idiota (r. Saša Gedeon)

 

2000

Musíme si pomáhat (r. Jan Hřebejk)

The best feature live action (since 2001):

2001

Otesánek (r. Jan Švankmajer)

Paralelní světy (r. Petr Václav)

 

2002

Babí léto (r. Vladimír Michálek)

 

2003

Pupendo (r. Jan Hřebejk)

 

2004

Nevěrné hry (r. Michaela Pavlátová)

 

2005

Sluneční stát (r. Martin Šulík)

 

2006

Štěstí (r. Bohdan Sláma)

 

2007

Pusinky (r. Karin Babinská)

 

2008

Tajnosti (r. Alice Nellis)

 

2009

Kdopak by se vlka bál (r. Maria Procházková)

 

2010

Kawasakiho růže (r. Jan Hřebejk)

 

2011

Osmdesát dopisů (r. Václav Kadrnka)

Kuky se vrací (r. Jan Svěrák)

 

2012

Dům (r. Zuzana Liová)

 

2013

Můj pes Killer (r. Mira Fornay)

 

2014

Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)

 

2015

Cesta ven (r. Petr Václav)

 

2016

Rodinný film (r. Olmo Omerzu)

The best documentary under 30 minutes:

2003

Úžera (r. Martin Řezníček)

 

2004

Návrat Jana z pařížského exilu do Prahy

v létě 2003 (r. Kateřina Krusová)

 

2005

Věci (r. Marta Hrubá)

 

2006

Děti z Hartmanic (r. Lucie Králová)

The best documentary over 30 minutes:

2003

Hitler, Stalin a já (r. Helena Třeštíková)

 

2004

Kristova léta, dámy (r. Tereza Kopáčová)

 

2005

Kamenolom boží (r. Břetislav Rychlík)

 

2006

Legenda o ptačím vejci

(r. Zdeněk Novotný Bričkovský)

The best documentary:

2007

Marcela (r. Helena Třeštíková)

 

2008

Občan Havel (r. Pavel Koutecký, Miroslav Janek)

 

2009

Česká RAPublika (r. Pavel Abrahám)

 

2010

Krajina osudu (r. Pavel Kolaja)

 

2011

Nejtěžší volba (r. Dagmar Smržová)

 

2012

Láska v hrobě (r. David Vondráček)

 

2013

Věra 68 (r. Olga Sommerová)

 

2014

Velká noc (r. Petr Hátle)

 

2015

vlna vs. břeh (r. Martin Štrba)

 

2016

V paprscích slunce (r. Vitalij Manský)

Winning TV project - COMEDY:

2014

Čtvrtá hvězda (r. Jan Prušinovský, Miroslav Krobot)

Winning TV project - DRAMA:

2014

Cirkus Bukowsky (r. Jan Pachl)

Winning serial TV project:

2015

Tajné životy (r. Ján Sebechlebský)

2016

5. díl seriálu Mamon (r. Vladimír Michálek)

Winning non-serial TV project:

2015

České století - Je to jen rock´n´roll

(r. Robert Sedláček)

2016

Svatojánský věneček (r. Jiří Strach)

Student Jury Awards:

The best feature live action:

2012

Nic proti ničemu (r. Petr Marek)

 

2013

DONT STOP (r. Richard Řeřicha)

 

2014

Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)

 

2015

Schmitke (r. Štěpán Altrichter)

 

2016

Malý pán (r. Radek Beran)

The best documentary:

2012

Andělská hra (r. Adéla Sirotková)

 

2013

Otázky pana Lásky (r. Dagmar Smržová)

 

2014

Nový život (r. Adam Oľha)

 

2015

Danielův svět (r. Veronika Lišková)

 

2016

Nebezpečný svět Rajka Dolečka (r. Kristýna Bartošová)

Winning serial TV project:

2015

Život a doba soudce A. K. (r. Robert Sedláček)

 

2016

Labyrint (r. Jiří Strach)

Winning non-serial TV project:

2015

Moje povstanie (r. Jonáš Karásek, Marika Beňadik Majorová)

 

2016

True Štúr (r. Michal Baláž a Noro Držiak)

Film Friendly Region Award:

2016

Film Office of the Region Karlovy Vary

Sledujte nás na sociálních sítích

Sledujte nás na sociálních sítích