Vítězné filmy

Festivalové poroty rozhodly o tom, komu poputuje Zlatý ledňáček, takto:

vítězný celovečerní film (do 2000):

1968

Každý den odvahu (r. Evald Schorm)

 

1969

Všichni dobří rodáci (r. Vojtěch Jasný)

Zbehovia a pútníci (r. Juraj Jakubisko)

 

1991

Obecná škola (r. Jan Svěrák)

 

1993

Krvavý román (r. Jaroslav Brabec)

 

1994

Kráva (r. Karel Kachyňa)

 

1995

Indiánské léto (r. Saša Gedeon)

 

1996

Golet v údolí (r. Zeno Dostál)

 

1997

Mňága – Happy End (r. Petr Zelenka)

 

1998

Knoflíkáři (r. Petr Zelenka)

 

1999

Návrat idiota (r. Saša Gedeon)

 

2000

Musíme si pomáhat (r. Jan Hřebejk)

vítězný celovečerní film (od 2001):

2001

Otesánek (r. Jan Švankmajer)

Paralelní světy (r. Petr Václav)

 

2002

Babí léto (r. Vladimír Michálek)

 

2003

Pupendo (r. Jan Hřebejk)

 

2004

Nevěrné hry (r. Michaela Pavlátová)

 

2005

Sluneční stát (r. Martin Šulík)

 

2006

Štěstí (r. Bohdan Sláma)

 

2007

Pusinky (r. Karin Babinská)

 

2008

Tajnosti (r. Alice Nellis)

 

2009

Kdopak by se vlka bál (r. Maria Procházková)

 

2010

Kawasakiho růže (r. Jan Hřebejk)

 

2011

Osmdesát dopisů (r. Václav Kadrnka)

Kuky se vrací (r. Jan Svěrák)

 

2012

Dům (r. Zuzana Liová)

 

2013

Můj pes Killer (r. Mira Fornay)

 

2014

Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)

 

2015

Cesta ven (r. Petr Václav)

 

2016

Rodinný film (r. Olmo Omerzu)

 

2017

Já, Olga Hepnarová (r. Tomáš Weinreb, Petr Kazda)

 

2018

Čára (r. Peter Bebjak)

vítězný dokument do 30 min.:

2003

Úžera (r. Martin Řezníček)

 

2004

Návrat Jana z pařížského exilu do Prahy v létě 2003 (r. Kateřina Krusová)

 

2005

Věci (r. Marta Hrubá)

 

2006

Děti z Hartmanic (r. Lucie Králová)

vítězný dokument nad 30 min.:

2003

Hitler, Stalin a já (r. Helena Třeštíková)

 

2004

Kristova léta, dámy (r. Tereza Kopáčová)

 

2005

Kamenolom boží (r. Břetislav Rychlík)

 

2006

Legenda o ptačím vejci

(r. Zdeněk Novotný Bričkovský)

vítězný dokument:

2007

Marcela (r. Helena Třeštíková)

 

2008

Občan Havel (r. Pavel Koutecký, Miroslav Janek)

 

2009

Česká RAPublika (r. Pavel Abrahám)

 

2010

Krajina osudu (r. Pavel Kolaja)

 

2011

Nejtěžší volba (r. Dagmar Smržová)

 

2012

Láska v hrobě (r. David Vondráček)

 

2013

Věra 68 (r. Olga Sommerová)

 

2014

Velká noc (r. Petr Hátle)

 

2015

vlna vs. břeh (r. Martin Štrba)

 

2016

V paprscích slunce (r. Vitalij Manský)

 

2017

5 October (r. Martin Kollár)

 

2018

Nic jako dřív (r. Lukáš Kokeš, Klára Tasovská)

vítězný tv projekt - KOMEDIE:

2014

Čtvrtá hvězda (r. Jan Prušinovský, Miroslav Krobot)

vítězný tv projekt - DRAMA:

2014

Cirkus Bukowsky (r. Jan Pachl)

vítězný TV a internetový projekt - cyklická tvorba:

2015

Tajné životy (r. Ján Sebechlebský)

2016

Mamon - 5. díl (r. Vladimír Michálek)

2017

KOSMO - 2. díl Česká škola (r. Jan Bártek)

2018

Trpaslík (r. Jan Prušinovský)

vítězný TV a internetový projekt - necyklická tvorba:

2015

České století - Je to jen rock´n´roll

(r. Robert Sedláček)

2016

Svatojánský věneček (r. Jiří Strach)

2017

Případ pro lyžaře (r. Lucie Bělohradská)

2018

Spravedlnost (r. Peter Bebjak)

nejlepší studentský krátkometrážní film

Bo Hai (r. Džuan Duong)

Studentské poroty rozhodly takto:

vítězný celovečerní film:

2012

Nic proti ničemu (r. Petr Marek)

 

2013

DONT STOP (r. Richard Řeřicha)

 

2014

Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)

 

2015

Schmitke (r. Štěpán Altrichter)

 

2016

Malý pán (r. Radek Beran)

 

2017

Nikdy nejsme sami (r. Petr Václav)

 

2018

Pátá loď (r. Iveta Grófová)

vítězný dokument:

2012

Andělská hra (r. Adéla Sirotková)

 

2013

Otázky pana Lásky (r. Dagmar Smržová)

 

2014

Nový život (r. Adam Oľha)

 

2015

Danielův svět (r. Veronika Lišková)

 

2016

Nebezpečný svět Rajka Dolečka (r. Kristýna Bartošová)

 

2017

Normální autistický film (r. Miroslav Janek)

 

2018

Těžká duše (r. Marek Šulík)

vítězný TV a internetový projekt - cyklická tvorba:

2015

Život a doba soudce A. K. (r. Robert Sedláček)

 

2016

Labyrint (r. Jiří Strach)

 

2017

Semestr - 3. díl (r. Adam Sedlák)

 

2018

1890 (režie: Peter Begányi)

vítězný TV a internetový projekt - necyklická tvorba:

2015

Moje povstanie (r. Jonáš Karásek, Marika Beňadik Majorová)

 

2016

True Štúr (r. Michal Baláž a Noro Držiak)

 

2017

Uspávačka (r. Martin Dolenský)

 

2018

Spravedlnost (režie: Peter Bebjak)

Cena Film Friendly Region:

2016

Filmová kancelář Karlovarského kraje

 

2017

Liberecký kraj

 

2018

Ústecký kraj

Sledujte nás na sociálních sítích
ThePay – Platba kartou Přijímáme tyto platební metody
cs en
32. FINÁLE PLZEŇ | Přehlídka filmové, TV a internetové tvorby
32. FINÁLE PLZEŇ Přehlídka filmové, TV a internetové tvorby
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení
Čára | Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Čára Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Nic jako dřív | Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film
Nic jako dřív Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film
Trpaslík | Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „cyklická tvorba“
Trpaslík Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „cyklická tvorba“
Spravedlnost | Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „necyklická tvorba“
Spravedlnost Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „necyklická tvorba“
Bo Hai | Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film
Bo Hai Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení
Pátá loď | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Pátá loď Cena studentské poroty ZČU za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Těžká duše | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší dokumentární film
Těžká duše Cena studentské poroty ZČU za nejlepší dokumentární film
1890 | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii ”cyklická tvorba”
1890 Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "cyklická tvorba"
Spravedlnost | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii ”necyklická tvorba”
Spravedlnost Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "necyklická tvorba"
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení

Sledujte nás na sociálních sítích