Archiv aktualit z filmového festivalu Finále Plzeň

Ventolin na letošním Finále? Ventolin v předprodeji!

Ventolin na letošním Finále? Ventolin v předprodeji!

21. 3. 2016

Mistr krabiček, hudebník a performer Ventolin míří na letošní Finále a my se už nemůžeme dočkat párty plné elektra, raného acid house, punku, techna a taky hromady světel a videa. Bude to velká paráda, na kterou už seženete lístky.

BLIK BLIK, KLIP KLIP, FILM FILM

BLIK BLIK, KLIP KLIP, FILM FILM

18. 3. 2016

Přijďte rozsvítit Plzeň na festival světla. Rozzáříte se nejen nad světelnými instalacemi a objekty, videomappingem, digitálním ohňostrojem či uměním ve veřejném prostoru, ale i nad zářivými hvězdami filmového plátna. Klipy s filmovou tématikou budeme promítat na paneláky na lochotínském sídlišti.

 

18.-19.4. 2016

18.00-23.00

Domácí je holt domácí

Domácí je holt domácí

13. 3. 2016

Už jste viděli náš nový, „opletený“ vizuální styl, který hraje všemi barvami? Máme radost, že se nelíbí jen nám. Designový portál czechdesign.cz totiž Festival Finále zařadil mezi sedm filmových festivalů s nápaditou grafikou! Svěží grafiku vytvořilo pražské tvůrčí studio Družina společně se sdružením babi.cz. K zachumlaným filmovým symbolům - kameře, klapce a režisérské židličce - přidali jednoduchý slogan „Domácí práce“. Dobrá práce. Domácí!

Letošní porota bude víc než hvězdná

Letošní porota bude víc než hvězdná

16. 3. 2016

Už známe festivalovou porotu a s velkou hrdostí vám ji představíme! V jejím čele totiž zasedne majitel čtyř ocenění Emmy, americký producent a scenárista Mike Reiss, který je známý především jako tvůrce seriálu Simpsonovi či filmu Doba ledová. Mike ale nebude jen porotcovat, při rozhovoru s Tomášem Baldýnským nám 20. dubna v Malém sále Měšťanské besedy prozradí třeba to, jestli Maggie někdy vyroste. Jako malou ochutnávku si můžete pustit originální zdravici, kterou si pro Finále Plzeň připravil.

 

https://www.facebook.com/finaleplzen/videos/vb.112073002154248/1264937006867836/?type=2&theater

 

Kompletní složení poroty.

Vybrané pořady už jsou v prodeji

Vybrané pořady už jsou v prodeji

13. 3. 2016

Kompletní prodej vstupenek na 29. ročník filmového festivalu Finále Plzeň bude spuštěn 1. dubna na www.festivalfinale.cz a na náměstí Republiky v Plzni. Vstupenky na vybrané pořady však na portálu goout.cz najdete už teď. A že je z čeho vybírat!

 

 

 

Pátek 15. dubna

17:00 / Malý sál

Lukáš Pavlásek - Z deníku ajťáka

Muž mnoha profesí Lukáš Pavlásek, stand-up komik, herec, textař a v neposlední řadě osobitý tanečník, se představí jako nevšední spisovatel.

 

19:00/ Kinosál

Zahajovací film festivalu: Ani ve snu

Předpremiéra celovečerního filmu, který byl poprvé uveden na MFF Berlinale. Děj se odehrává v adrenalinovém prostředí parkouru. Pravým adrenalinem je však také láska...

 

21:00 / DEPO2015

Please the Trees &Sbor Elpida

Společný koncert žánrově neuchopitelné kapely Please the Trees frontmana Václava Havelky a dámského pěveckého sboru Elpida.

 

Neděle 17. dubna

17:00 / Malý sál

Dominik Landsman - Deníček moderního fotra

Úspěchy a neúspěchy otce na rodičovské dovolené. Autorské čtení z blogu, který ukazuje slasti a strasti péče o batole. V hlavní roli není maminka, ale moderní fotr.

 

Podnělí 18. dubna

21:00 / DEPO2015

Kieslowski

Hudební duo Kieslowski v sobě snoubí jemnou i dráždivou hudbu, silné, ale křehké texty a jedinečné spojení mužského a ženského světa.

 

Úterý 19. dubna

17:00 / Malý sál

Marie Doležalová - Kafe a cigárko

Autorské čtení herečky, která je tradičním hostem festivalu a vstoupila do širšího povědomí úspěchem v soutěži StarDance je též originální a jedinečnou bloggerkou, která s nadhledem glosuje svět herců a hereček.

 

21:00 / DEPO2015

Olats Otesoc

Revuální hudební seskupení Marie Doležalové, Jana Ciny Milady Vaňkátové, Antonie Vaňkátové a Kateřiny Soukupové a jejich neopakovatelná šou...

 

Středa 20. dubna

19:00 / Malý sál

Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren

Předpremiéra nového filmového pásma Divadla Sklep, složeného z nových, ale i starších scének, skečů a písní, které byly součástí Besídek a dosud nebyly natočeny. Projekci uvedou členové Divadla Sklep.

 

Cena jednotlivé vstupenky je na všechny pořady uvedené do prodeje 80 Kč.

...stáhnout přílohu (279,00 kB)

Znělka 29. festivalu Finále

Znělka 29. festivalu Finále

29. 3. 2016

Tamtadadáááá, představujeme vám znělku 29. ročníku festivalu Finále.

Premiéry, koncerty, filmová soutěž, talk show – to vše bude letos Finále Plzeň

Premiéry, koncerty, filmová soutěž, talk show – to vše bude letos Finále Plzeň

3. 3. 2016

Tiskovou konferencí v úterý započala kampaň k nadcházejícímu 29. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň. Na ní Eva Veruňková Košařová – ředitelka festivalu, Peter Badač – programový ředitel a Jaroslav Sedláček – dramaturg archivní sekce představili nabitý soutěžní i doprovodný program.

...stáhnout přílohu (66,00 kB)

Startuje nová éra Finále Plzeň

Startuje nová éra Finále Plzeň

2. 2. 2016

Filmový festival Finále Plzeň, soutěžní přehlídka českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních a internetových projektů, letos odstartuje svou novou éru. Jeho 29. ročník, který se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016 v Plzni, přináší hned několik změn. Tou největší je nový organizační tým v čele s ředitelkou Evou Veruňkovou Košařovou. Finále Plzeň se bude poprvé konat od pátku do čtvrtka a jeho stěžejní programovou částí zůstává promítání soutěžních filmů celoroční české filmové produkce a výběru ze slovenské tvorby. Festival vyvrcholí slavnostním udílením cen Zlatý ledňáček, o kterých rozhoduje mezinárodní porota. Novinky přinese také doprovodný program, návštěvníky čekají výstavy, koncert, autorské čtení, talk show, večírky či workshopy a diskuse pro filmové odborníky. To vše v Měšťanské besedě a nové lokaci festivalu DEPO2015 v Plzni.

 

Nová etapa festivalu Finále Plzeň souvisí především se změnou organizačního týmu. „Chceme navázat na to nejlepší, co festival Finále Plzeň dosud nabízel, ale zároveň bychom rádi odstartovali novou éru této akce. Prakticky to znamená, že v programu bude ponechána soutěžní sekce, avšak celková koncepce programu bude zpřehledněna, velký důraz bude kladen na zvýšení prestiže, v rámci čehož by tato akce měla získat patřičnou váhu mezi filmovými profesionály i laickou veřejností a přilákat mladé návštěvníky,“ vysvětluje Eva Veruňková Košařová, ředitelka Finále Plzeň. Festival tak i letos nabídne divákům i filmovým odborníkům možnost během jednoho týdne zhlédnout celoroční českou filmovou produkci a výběr ze slovenské tvorby a poskytne také prostor pro diskusi a navazování nových spoluprací.

 

Součástí Finále Plzeň bude v letošním roce bohatý doprovodný program pro odborníky i filmové fanoušky. Sekce Industry days nabídne prostřednictvím panelových diskuzí, workshopů či prezentací prostor nahlédnout filmovým odborníkům do zákulisí tvorby filmů a kinematografie jako takové. „Soutěž televizní tvorby a k ní přidružený industry program nesmírně obohatily festival především po odborné stránce. V této oblasti vidíme velký potenciál, který je třeba rozvíjet,“ podotkla Eva Veruňková Košařová. ZOOM - Visegrad and Friends je promítání filmů, které zvítězily na filmových festivalech a národních přehlídkách ze zemí Visegradu a dalších spřátelených zemí. Promítání snímků s minoritní koprodukcí České republiky najdou návštěvníci v rámci programové sekce České stopy v mezinárodních koprodukcích a Archivní sekce nabídne archivní snímky s přesahem do zahraničí. Pro tento rok uvede neslavnější zahraniční filmy s hereckými hvězdami jako jsou Anny Ondráková, Lída Baarová, Jana Brejchová či Olga Schoberová.

 

V hlavní centrum Finále Plzeň a pomyslný filmový palác se v dubnu 2016 opět promění Měšťanská beseda v Plzni. Měla by se stát neformálním živým prostorem, kam se lidé přijdou podívat na filmy, ale kde si také mohou dát kávu ve festivalové kavárně, popovídat si, potkat známé tváře ze světa filmu a nasát festivalovou atmosféru.

 

Novinkou nadcházejícího ročníku je využití prostor DEPO2015, kde proběhne soutěž dokumentárních filmů a část doprovodného programu. Bývalé depo městských dopravních podniků je atraktivním prostorem, který by měl pomoci nalákat mladé návštěvníky.

 

Vyvrcholením festivalu je ocenění Zlatý ledňáček, které uděluje mezinárodní porota v kategoriích statutárních cen - nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film, nejlepší dokument, nejlepší TV formát v kategorii cyklická a necyklická tvorba a dalších kategoriích cen nestatutárních. S novou érou festivalu souvisí také vytvoření úplně nového loga, jehož autorem je grafické studio Carton Clan. To i nadále symbolizuje ledňáčka, který je pro festival typický, neboť je i jeho hlavní cenou.

Sledujte nás na sociálních sítích
ThePay – Platba kartou Přijímáme tyto platební metody
cs en
32. FINÁLE PLZEŇ | Přehlídka filmové, TV a internetové tvorby
32. FINÁLE PLZEŇ Přehlídka filmové, TV a internetové tvorby
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení
Čára | Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Čára Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Nic jako dřív | Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film
Nic jako dřív Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film
Trpaslík | Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „cyklická tvorba“
Trpaslík Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „cyklická tvorba“
Spravedlnost | Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „necyklická tvorba“
Spravedlnost Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „necyklická tvorba“
Bo Hai | Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film
Bo Hai Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení
Pátá loď | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Pátá loď Cena studentské poroty ZČU za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film
Těžká duše | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší dokumentární film
Těžká duše Cena studentské poroty ZČU za nejlepší dokumentární film
1890 | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii ”cyklická tvorba”
1890 Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "cyklická tvorba"
Spravedlnost | Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii ”necyklická tvorba”
Spravedlnost Cena studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "necyklická tvorba"
Grande Finále Plzeň | slavnostní zakončení
Grande Finále Plzeň slavnostní zakončení

Sledujte nás na sociálních sítích