Získali jsme ocenění Tichá instituce 2023 za sekci Finále pro neslyšící!

Získali jsme ocenění Tichá instituce 2023 za sekci Finále pro neslyšící!

Společně s organizací Tichý svět jsme pro loňský festival společně připravili festivalovou sekci Finále pro neslyšící, která přizpůsobila projekce vybraných filmů pro neslyšící a nedoslýchavé diváky. A stali jsme se tak prvním filmovým festivalem v ČR, který nabídl aktuální české mainstreamové filmy v bezbariérové formě.

 

Filmy jsme opatřili speciálně vytvořenými titulky pro neslyšící a zajistili jsme tlumočení debat s tvůrci do českého znakového jazyka. Sekce byla propagovaná na Instagramu a Facebooku neslyšící ambasadorkou. A za tento počin jsme nyní získali cenu Tichá instituce 2023.

 

Toto ocenění každoročně uděluje Tichý svět různým firmám a institucím, které jsou otevřené vůči lidem se sluchovým postižením. Ocenění převzala v pátek 26. dubna z rukou ředitelky Tichého světa Marie Horákové ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

 

Pojítkem mezi Finále Plzeň a Tichým světem je také Dominik Dolejš, vedoucí konzultant z kontaktního místa Plzeň. Dominik je součástí festivalu už několik let a minulý rok mu k tomu přibyla další role - propojit festival se svojí běžnou pracovní náplní, což je podpora osob se sluchovým postižením. Za práci na projektu Finále pro neslyšící byl nominován na Cenu MOSTY 2023. Gratulujeme!

 

Ze spolupráce s Tichým světem i z ocenění máme velkou radost a těšíme se, že se sekce Finále pro neslyšící stane opět součástí našeho programu v rámci 37. ročníku.

Přečtěte si

Festivalové čtení - Magazín Finále Plzeň 2023

Nepřehlédněte

Milovníci kvalitní kávy a filmů pozor! Během Finále Plzeň od 22. do 27. září mají všichni držitelé festivalové akreditace slevu 10 % v naší partnerské kavárně Walter. Tak si mezi projekcemi skočte na něco dobrého. Zklamáni nebudete.