Potěšili jsme malé pacienty Fakultní nemocnice Plzeň

Potěšili jsme malé pacienty Fakultní nemocnice Plzeň

Filmový festival Finále Plzeň připravil malým pacientům Fakultní nemocnice v Plzni předvánoční překvapení. V pondělí 21. 12. měli možnost navštívit speciální projekci pohádky Sedmero krkavců, která se konala právě pod hlavičkou festivalu. Jeho zástupci na závěr dětem rozdali i malé dárky.

 

Součástí dramaturgie Finále Plzeň, jehož novým provozovatelem je společnost Film Servis Plzeň, s.r.o., je mimo jiné také více přiblížit festival co nejširší veřejnosti. „Využili jsme vstřícného přístupu vedení Fakultní nemocnice v Plzni a připravili jsme pro děti z hematom-onkologického, psychiatrického a neurologického oddělení promítání krásné české pohádky Sedmero krkavců. Dětem jsme předali také knížky s pohádkovými příběhy,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

 

„V předvánočním čase by děti měly být se svojí rodinou, a když to nejde, jsme rádi, že jim pobyt v nemocnici alespoň trochu zpříjemníme. Věřím, že se spolupráce s organizátory festivalu osvědčí, a že se projekce budou do nemocnice vracet,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice v Plzni Václav Šimánek.

 

Spolupráce Finále Plzeň a Fakultní nemocnice v Plzni ovšem touto akcí nekončí. „V budoucnu bychom rádi na toto předvánoční promítání navázali projekcemi nových českých filmů v prostorách nemocnice i pro dospělé pacienty,“ doplnila Veruňková Košařová. Snahou organizátorů bude i představit některé delegace k filmům tak, aby klienti nemocnice měli možnost zažít festivalovou atmosféru tak, jak jí znají návštěvníci Měšťanské besedy, kde se festival tradičně koná.

Přečtěte si

Festivalové čtení Finále Plzeň

Nepřehlédněte

Milovníci kvalitní kávy a filmů pozor! Během Finále Plzeň od 23. do 28. září mají všichni držitelé festivalové akreditace slevu 10 % v naší partnerské kavárně Walter. Tak si mezi projekcemi skočte na něco dobrého. Zklamáni nebudete.