O predátorech ve filmu i při debatě

O predátorech ve filmu i při debatě

Zkušený dokumentarista Vít Klusák dokáže vždy přijít se zpracováním tématu, které rezonuje společností. Tentokrát se zabýval problematikou sexuálních predátorů, kteří na internetu loví především mladistvé dívky, jež se agresorům ještě nedovedou efektivně bránit. Nejde přitom primárně o sexuální uspokojení, v pozadí se ukrývá možná ještě nebezpečnější téma – téma moci a dominance nad druhým člověkem. Snímek V síti se stal na konci zimy diváckým hitem a navzdory tomu, že koronavirová krize přerušila spanilou jízdu českými kiny, se film přehoupl přes hranici půl milionu diváků. Nepříjemný, ale důležitý zážitek můžete nyní na Finále dohnat.

 

Od 18.30 pak v Tanečním sále Měšťanské besedy proběhne diskuze s režisérem, hlavními protagonistkami i odborníky na internetovou bezpečnost. Debata bude navíc streamovaná i na festivalovém Facebooku. Dotazy do debaty budou moci pokládat také diváci online prostřednictvím komentářů.

 

V síti

28. 9. 15:30 Kinosál, Měšťanská beseda

 

Diskuze

28. 9. 18:30 Taneční sál, Měšťanská beseda

Tip na film

Přečtěte si

Noviny Finále Plzeň

Nepřehlédněte

Ať už si chcete podiskutovat o filmech, dát drink, nabrat síly nebo se naopak vyčerpat při tanci, bude pro Vás každý večer otevřen oficiální festivalový bar MōōVEMENT na Americké třídě. Kromě skvělých nápojů a příjemné atmosféry jsou tu vždy od 18:00 nachystány koncerty nejrůznějších DJs.