O predátorech ve filmu i při debatě

O predátorech ve filmu i při debatě

Zkušený dokumentarista Vít Klusák dokáže vždy přijít se zpracováním tématu, které rezonuje společností. Tentokrát se zabýval problematikou sexuálních predátorů, kteří na internetu loví především mladistvé dívky, jež se agresorům ještě nedovedou efektivně bránit. Nejde přitom primárně o sexuální uspokojení, v pozadí se ukrývá možná ještě nebezpečnější téma – téma moci a dominance nad druhým člověkem. Snímek V síti se stal na konci zimy diváckým hitem a navzdory tomu, že koronavirová krize přerušila spanilou jízdu českými kiny, se film přehoupl přes hranici půl milionu diváků. Nepříjemný, ale důležitý zážitek můžete nyní na Finále dohnat.

 

Od 18.30 pak v Tanečním sále Měšťanské besedy proběhne diskuze s režisérem, hlavními protagonistkami i odborníky na internetovou bezpečnost. Debata bude navíc streamovaná i na festivalovém Facebooku. Dotazy do debaty budou moci pokládat také diváci online prostřednictvím komentářů.

 

V síti

28. 9. 15:30 Kinosál, Měšťanská beseda

 

Diskuze

28. 9. 18:30 Taneční sál, Měšťanská beseda

Přečtěte si

Festivalové čtení Finále Plzeň

Nepřehlédněte

Milovníci kvalitní kávy a filmů pozor! Během Finále Plzeň od 23. do 28. září mají všichni držitelé festivalové akreditace slevu 10 % v naší partnerské kavárně Walter. Tak si mezi projekcemi skočte na něco dobrého. Zklamáni nebudete.