Jan Foll

Jan Foll

S lítostí jsme se včera dozvěděli, že zesnul filmový publicista Jan Foll, dlouholetý spolupracovník festivalu Finále Plzeň, výrazná osobnost, společenského a kulturního života, jejíž význam dalece překročil hranice audiovizuálního umění.

 

Drahý Honzo,

jsou události, na které se nelze připravit a kterým se zdráhám uvěřit. Tvůj odchod do filmového nebe mě bolestně zasáhl, zároveň děkuji osudu, že jsem Tě mohla poznat, žes mě přijal do společnosti Tvých přátel, že jsme mohli spolupracovat a bavit se a smát.

Říká se, že každý je nahraditelný, ale není to pravda. Byl jsi jedinečný - vřelý, otevřený, ochotný, občas urputný a umíněný, vždycky srdečný a v duši pořád malý kluk. Na Tvém oblíbeném Finále Plzeň zůstane navždy Tvůj otisk.

Jednou se zase potkáme a budeš mi u tullamorky vyprávět a já budu poslouchat.

Budeš mi chybět, Honzo...

Eva

Tip na film

Přečtěte si

Noviny Finále Plzeň

Nepřehlédněte

Ať už si chcete podiskutovat o filmech, dát drink, nabrat síly nebo se naopak vyčerpat při tanci, bude pro Vás každý večer otevřen oficiální festivalový bar MōōVEMENT na Americké třídě. Kromě skvělých nápojů a příjemné atmosféry jsou tu vždy od 18:00 nachystány koncerty nejrůznějších DJs.