Přijďte na projekci filmu Bratři do ROKINA

Přijďte na projekci filmu Bratři do ROKINA

Snímek Bratři o skupině bratrů Mašínů s Janem Nedbalem a Oskarem Hesem v hlavních rolích získal před pár dny Českého lva za nejlepší film. Společně se Studentským filmovým klubem Rokycany bychom vás rádi pozvali na projekci tohoto napínavého dramatu v pátek 22. března od 18:30 v ROKINU.

 

Vstupenky v ceně 130 Kč budou v prodeji na místě. Projekt se koná pod záštitou Finále Plzeň a podporuje ho Plzeňský kraj a hlavní partner festivalu společnost Eurosoftware.

 

 

Bratři

 

ČSFD 69 %

 

Dobrodružný / Historický / Drama Česko / Slovensko, 2023, 135 min

 

Režie: Tomáš Mašín

Scénář: Marek Epstein

Kamera: Friede Clausz

Hudba: Karel Havlíček

Hrají: Oskar Hes, Jan Nedbal, Tatiana Dyková, Adam Ernest, Stefan Konarske, Karolína Lea Nováková, Matěj Hádek, Matyáš Řezníček, Tony Mašek, Václav Neužil ml. (více)

Produkce: Petr Bílek

Střih: Petr Turyna

Zvuk: David Titěra, Viktor Ekrt

Scénografie: Milan Býček, Daniel Navrátil

Masky: Adéla Anděla Bursová

Kostýmy: Ján Kocman

 

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři. (CinemArt)

 

UPOUTÁVKA NA FILM BRATŘI Z ČESKÉHO LVA

Přečtěte si

Festivalové čtení - Magazín Finále Plzeň 2023

Nepřehlédněte

Milovníci kvalitní kávy a filmů pozor! Během Finále Plzeň od 22. do 27. září mají všichni držitelé festivalové akreditace slevu 10 % v naší partnerské kavárně Walter. Tak si mezi projekcemi skočte na něco dobrého. Zklamáni nebudete.