Archiv aktualit z filmového festivalu Finále Plzeň

Hvězdy pro ten dnešní den - úterý

Hvězdy pro ten dnešní den - úterý

19. 4. 2016

Dnes na Finále potkáte Magdu Vašáryovou, Marka Škopa, Marii Doležalovou, Radka Bajgara, Ivana Ostrochovského, Kamilu Zlatuškovou, Jakuba Koháka, Martina Zahálku, Marka Daniela a Filipa Remundu.

Zajímavé besedy v besedě

Zajímavé besedy v besedě

19. 4. 2016

V následujících dnech nás čekají velmi zajímavé besedy s ještě zajímavějšími autory. Už dnes se můžete vydat na talkshow Kamily Fily o českém kriminálním seriálu a jeho současné podobě. Hostem bude Jan Maxa, ředitel vývoje pořadů a programových formátů České televize, producent a režisér Viktor Tauš i tvůrci české verze seriálu Mamon z produkce HBO Europe.

 

Zítra ve 14. hodin Tomáš Baldýnský vyzpovídá našeho hvězdného porotce, scénaristu Doby ledové s Simpsonů Mikea Reisse. Zeptá se ho mj na to, jestli Maggie Simpsonová někdy vyroste. V 17.00 hodin se dozvíme, co si Kamil Fila myslí o nastupující generaci autorů, která ovliňuje směřováni současné české kinematografie. Bude toho hodně, tak si to nenechte ujít!

Hvězdy pro ten dnešní den - pondělí

Hvězdy pro ten dnešní den - pondělí

18. 4. 2016

Dnes na finále potkáte Bena Cristovaa, Jana Hřebejka, Filipa Remundu, Roberta Kirchhoffa, Tomáše Mašína, Slobodanku Radun, Romana Vojtka, Petra Maláska, Danu Morávkovou, Annu Fialovou, Marka Daniela, Leoše Nohu nebo Jakuba Gottwalda.

Alfred Hitchcock, Any Ondráková a živé varhany

Alfred Hitchcock, Any Ondráková a živé varhany

18. 4. 2016

Nevíte co s dnešním večerem? Vydejte se na raný film Alfreda Hitchcocka Její zpověď do nádherného prostoru Korandova sboru. Nejen že vás čeká skvělý filmový zážitek z napínavého filmu, ale také neopakovatelná zážitek z filmu s živým hudebním doprovodem v podobě živých varhan.

Hvězdy pro ten dnešní den - neděle

Hvězdy pro ten dnešní den - neděle

17. 4. 2016

V neděli na Finále můžete potkat Jiřího Stracha, Alenu Mihulovou, Hanku Třeštíkovou, Jakuba Hejnu, Jana Pachla, Alexeje Pyška, Jaroslava Soukupa, Dagmar Čárovou, Olmo Omerzu, Jenovéfu Bokovou, Elišku Křenkovou, Zdeňka Piškulu nebo Terezu Voříškovou.

Architektonická procházka po místech někdejších biografů

Architektonická procházka po místech někdejších biografů

17. 4. 2016

Baví vás stará kina? Nechte se pozvat na procházku po místech někdejších plzeňských biografů. S autorem projektu Plzeňský architektonický manuál (PAM) Petrem Klímou se vydáme do centra města poznat místa a příběhy staveb, které během 20. století důvěrně poznali zdejší filmoví fanoušci - návštěvníci již neexistujících kin Hvězda, Čas nebo Elektra, kde se původně konal festival Finále.

 

Procházka se koná v 17.00, místo srazu: Měšťanská beseda.

Kvůli omezené kapacitě je nutné si rezervovat místo na recepci Měšťanské besedy, máme posledních 10 míst, tak si pospěšte.

Na film rikšou

Na film rikšou

17. 4. 2016

Spěcháte na film z Měšťanské besedy do DEPO2015, nebo se potřebujete vrátit z depa do města? Využít můžete naši festivalovou rikšu, stylově a zdarma!

Vernisáž fotografií Zuzany Mináčové

Vernisáž fotografií Zuzany Mináčové

17. 4. 2016

Rádi bychom vás pozvali na nový film režiséra Mateje Mináče, jehož tvorbu jako tenká červená nit protkává téma sira Nicholase Wintona. Film Očima fotografky seznamuje diváky s osudem Mináčovy matky, uznávané fotografky Zuzany, která byla jedním z dětí, jež nemělo to štěstí dostat se včas do bezpečí Wintonovým vlakem. Čtyřiaosmdesátiletá Zuzana Mináčová, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie, své fotografie při příležitosti konáni Finále Plzeň vystaví v DEPO2015. Vernisáž se uskuteční v neděli 17. 4. v 19.30.

Sledujte nás na sociálních sítích
ThePay – Platba kartou Přijímáme tyto platební metody

Sledujte nás na sociálních sítích